poniedziałek, 14 listopada 2016

J.K.Rowling - Harry Potter i Więzień Azkabanu


Autor: J.K.Rowling 
Tytuł: Harry Potter i Więzień Azkabanu
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 456


Tom III znów rozpoczynamy letnimi wakacjami u niezwykle irytującej rodziny Dursleyów, gdzie Harry jak za karę musi spędzać okres przerwy w nauce. Wydawać by się mogło, że to największy koszmar w jego życiu, jednakże to, czego doświadcza podczas swojej wędrówki życiowej także jest sporym utrapieniem. Harry dostrzega niejasne jemu znaki, na jego drodze pojawia się tajemniczy pies, natrętni dementorzy, którzy za wszelką cenę chcą wyssać pozytywne emocje i posilić się uczuciami smutku, rozpaczy i tragedii, jakiej Harry w swoim życiu zdołał już doświadczyć. Znowu wybrzmiewa imię czarnoksiężnika, który zabił jego rodziców, a wspomnienia o nim nie tylko dają się słyszeć, ale także czuć.

Tego roku w szkole magii i czarodziejstwa nikt do końca nie będzie bezpieczny, a to wszystko za sprawą nagłaśnianej zarówno w świecie czarodziejów jak i mugoli wiadomości o ucieczce niebezpiecznego więźnia z najbardziej strzeżonego więzienia w wielkim świecie magii. Opowieść ta będzie dotyczyła Syriusza Blacka, który został skazany na samotność w ciemnym i mrocznym Azkabanie, którego mury strzeżone są przez demoniczne kreatury, a mimo wszystko Syriuszowi udaje się je przechytrzyć.

Harry musi pozostać w Zamku i tylko pod opieką nauczycieli możne opuścić Hogwart, w celu przemieszczenia się do okolicznych budynków na lekcje. Ale czym byłoby stosowanie się każdego punktu regulaminu, skoro można bez większych konsekwencji za sprawą sprytu pokombinować na swoją korzyść? Harry w tym roku otrzyma intrygujący zwój pergaminu, za sprawą którego ryzykowne wyjście poza Hogwart okaże się łatwiejsze niż by się wydawało. Jednak pamiętajcie – każda magia ma swoją cenę, tak i było w tym przypadku. Harry został nakryty, ale dzięki wielkiemu szczęściu konsekwencje nie były surowe. W szkole zatrudniony zostaje nowy nauczyciel obrony przed czarną magią i jako jeden z nielicznych odczuł ją dokładnie na własnej skórze. A więc, praktyka czyni mistrza.

Przez całą opowieść przewija nam się postać Blacka, uczniowie i nauczyciele snują o nim historie i wyrażają zarówno strach i zdumienie jego osobą. Ostatecznie na samym końcu poznajemy Syriusza, ojca chrzestnego młodego Pottera oraz jego pobudki związane z ucieczką. Jak to bywa w konkluzjach i zakończeniach, autorka porównała postacie i pokazała nam, kto jest prawdziwym wrogiem, oraz dokładnie przeanalizowała przedstawiane i przewijające się rysopisy.

Z dotychczas przeczytanych części Więzień Azkabanu wywarł na mnie największe wrażenie oraz upewnił mnie, że dzięki głębokiej przyjaźni i zaangażowaniu można czynić świat lepszym i doskonalszym."Uśmiech losu można zobaczyć nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeżeli pamięta się żeby zapalić światło"A DLA CZUJNYCH CZYTELNIKÓW DODATKOWO OGŁASZAM NIESPODZIANKOWE ROZDANIE!

OGŁASZAM KONKURS Z LOSOWANIEM

NAGRODĄ BĘDZIE KSIĄŻKA "PO SCHODACH DO NIEBA"

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ, NALEŻY ZROBIĆ PROSTĄ RZECZ, MIANOWICIE:

1. POLUBIĆ POST Z POWYŻSZĄ RECENZJĄ NA FACEBOOKOWYM PROFILU I W KOMENTARZU (NA FACEBOOKU POD POSTEM KONKURSOWYM) NAPISAĆ: 
CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W LOSOWANIU.

2. UDOSTĘPNIĆ STRONĘ LIRYCZNA RZECZYWISTOŚĆ DO POLUBIENIA ZNAJOMYM

3. MIEĆ OCZYWIŚCIE POLUBIONĄ STRONĘ :)


ABY KONKURS DOSZEDŁ DO SKUTKU, MUSI OGŁOSIĆ SIĘ CO NAJMNIEJ 15 OSÓB.

KONKURS TRWA DO ŚWIĄT :) WIĘC DZIAŁAJCIE, UDOSTĘPNIAJCIE, POLUBIAJCIE I BIERZCIE CZYNNY UDZIAŁ W KONKURSIE. PO PODSUMOWANIU KONKURSU NAGRAM WAM FILMIK NA ŻYWO Z LOSOWANIEM ZWYCIĘZCY  :) WSZYSTKO W WASZYCH RĘKACH2 komentarze:

  1. CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W LOSOWANIU

    OdpowiedzUsuń
  2. Niezapominajka16.11.2016, 13:24

    Ach jaka cudowna książka. Już lecę szybko aby wziąć udział. Pozdrawiam gorąco i życzę dalszych inspiracji w prowadzeniu bloga ~~ Niezapominajka

    OdpowiedzUsuń