środa, 30 listopada 2016

Mały, wielki stos na grudzień

Kochani, kochani, czas otworzyć przesyłkę z bonito.pl i zajrzeć do środka, bo w niej same cuda na chłodne grudniowe wieczory. Nie będę przedłużać, bierzmy się za przesyłkę.

*
*
*
*
*
*
*
TAAAA-DAAAM


TO JEST MÓJ KSIĄŻKOWY RAJ, DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ, DZIĘKUJĘ!!!!



i słuchajcie, żeby nie było mało, dodatkowo w przesyłce znalazłam przepiękne oprawioną, cudną, magiczną lekturę.... sami powiedzcie, ręce mogą opaść z wrażenia!

Ja...ja nie wiem, czy tutaj potrzebny jest większy komentarz. W ogóle żaden nie jest potrzebny <3 <3 <3 <3 Jestem zachwycona.

wtorek, 29 listopada 2016

Wyzwanie czytelnicze w 2016 roku



WYZWANIE CZYTELNICZE ZAKOŃCZONE

Kochanie, swego czasu bardzo popularne na Facebooku są różnego rodzaju wyzwania. Sama podjęłam się udziału w jednym z nich i udało mi się dobrnąć do końca, chociaż nie było łatwo. Czytałam przeróżne pozycje w formach tradycyjnej książki, ebooka, coś tam w postaci skanów nawet udało mi się w pracy doczytać. Najważniejsze, że cel został osiągnięty, ja wzbogaciłam się o kilka ciekawych przemyśleń wypływających z literatury, moja biblioteczka trochę napęczniała nowościami, a rok minął niesłychanie szybko. Ale..na tym nie koniec. Wyzwanie wyzwaniem, a ja czytam dalej. Zapraszam Was do udziału w kolejnych zaplanowanych na 2017 roku wyzwaniach czytelniczych. Książka w dłoń i do roboty!

Jaki morał wypłynął z moich z przepełnionych cudnościami czytelniczych miesięcy? Oczywiście taki, że warto czytać. Na podstawie przeczytanych pozycji mogę podsumować moje odczucia:

1. Nie sięgnę więcej po literaturę Stephena Kinga (każda kolejna książka jest gorsza od poprzedniej w mojej opinii. Być może ja już Jego nie rozumiem).

2. Ukochanym twórcą grozy stał się Raphael Montes z zaskakującą "Dziewczyną w walizce"

3. Klasyką literatury pięknej nadal w moim mniemaniu pozostaje: "Mały książę" i literatura spod pióra Jane Austin

4. Wyrosłam z młodzieżówek R.L.Stine :( niestety!

5. Na przykładzie "Dziewczyny z pociągu" przekonałam się, że trzeba uważać na rekomendacje znanych pisarzy i na słowo "bestseller" na okładce. Dystans, miejcie dystans.

6. Polski kawał dobrej literatury, który skradł mi serce to "Ślady" Jakuba Małeckiego i ta pozycja na pewno będzie przeze mnie jeszcze nie raz promowana i polecana.



TYLE! TYLE GADANIA. PRZEJDŹMY DO LISTY.



Albert Spinosa – Jeśli powiesz mi, bym przyszedł, rzucę wszystko i przejdę, ale musisz poprosić Annie Proulux- Tajemnica Brokeback Mountain
Antoine de Saint-Exupéry – Mały książę
Betty Eadie- Po schodach do nieba
Bram Stoker – Dracula
Camilla Läckberg – Latarnik
Demonolodzy- Ed i Lorraine Warren.
Ernest Hemigway – Komu bije dzwon
Hanna Winter- Giń
Heather Graham- Nawiedzony dom
Isaac Marion- Ciepłe Ciała
J. K. Rowling – Harry Potter i Kamień Filozoficzny
J.K.Rowling - Harry Potter i Komnata Tajemnic
J.K.Rowling - Harry Potter i Więzień Azkabanu
Jakub Małecki – Ślady
Jane Austen – Mansfield park
Jane Austen – Duma i uprzedzenie
Jane Austen – Emma
Jane Austen – Rozważna i romantyczna
Joy Fielding- Zawsze ktoś patrzy
Karol Lewandowski - Busem przez świat. Australia za 8 dolarów.
Kristin Cast, Alyson Noel i inni - Verdammt
Lovecraft - Przyszła na Sarnath zagłada
Lovecraft - Zew Cthulu
Lauren Weisberger- Diabeł ubiera się u Prady
L. J. Smith- Przebudzenie
L. J. Smith- Walka
L. J. Smith- Szał
L. J. Smith- Mrok
Louise Anderson – Uchyliłam zasłonę śmierci
Marek A. Koprowski - Łemkowie. Losy zaginionego narodu
Magdalena Samozwaniec - Zalotnica niebieska
Maja Lunde - Historia pszczół
Nina George - Lawendowy pokój
Natsuo Kirino- Ostateczne wyjście
Paula Hawkins- Dziewczyna z pociągu
Piotr Borowiec- Wszystkie białe damy
Patrick Süskind – Pachnidło
Raphael Montes -Dziewczyna w walizce
R.L. Stine – Zabawić się latem
R.L. Stine – Niebezpieczny wielbiciel
Stefan Żeromski – Ludzie bezdomni
Stephen King- Cmętarz Zwieżąt
Stephen King- Pod kopułą
Stephen King – Miasteczko Salem
Stephen King – Zielona mila
Stephen King - Rok wilkołaka
Simon Beckett – Szepty Zmarłych
Simon Beckett- Zapisane w kościach
Simon Beckett – Wołanie grobu
Simon Beckett – Zimne ognie
Susan Hill - Kobieta w czerni




Raphael Montes - Dziewczyna w walizce


Tytuł: Dziewczyna w walizce
Oryginalny tytuł: Dias Perfeitos
Autor: Raphael Montes
Data wydania: 15 czerwca 2016
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 300
Gatunek: thriller, sensacja

„Nie chciał tylko odkrywać, ale również być odkrywanym. Musiał się pogodzić z tym, że kocha Clarice, ale równocześnie chciał także być kochanym” (R. Montes - Dziewczyna w walizce)

Wszystko ma swoją cenę i powinno mieć swój kres. Czy w tym przypadku sprawiedliwość zostanie wymierzona?

Raphael Montes, brazylijski pisarz, o którym zrobiło się głośno, gdy „Dziewczyna w walizce” ujrzała światło dzienne i wstrząsnęła rynkiem. Trzeba przyznać, iż bardzo sprawny język i bogato naszpikowane epitetami zdania przyczyniły się do sukcesu tej brutalnej pozycji. Słowa żyły na stronicach książki, obrazy były jasne i można było naprawdę to poczuć, jak fala skrajności przelewa się z papieru do myśli czytelnika. Montes użył licznych wulgaryzmów, dzięki czemu całość została podsycona i jeszcze bardziej realna. Przerażenie i strach oraz obrzydzenie i trwoga stały się nieodłącznym elementem całej układanki, aż po ostatnią stronę.

Historia przybliża nam młodego studenta medycyny, który wyróżnia się w gronie rówieśników i w pewien sposób zachwyca kierunkiem studiów kształcących go do roli patologa. Młody Teo Avelar jest wyobcowany, to samotnik, który wiedzie spokojne życie. Nie ma przyjaciół, partnerki, mieszka z matką poruszającą się na wózku inwalidzkim. Teo wie, że jego zainteresowania, pasje i zboczenia odbiegają od normy, ale mimo wszystko spełnia się przy badaniach zwłok, które są nieodłącznym elementem kształcenia podczas przebiegu studiów.

Życie młodego mężczyzny obraca się o 360 stopni, gdy Patricia (matka chłopaka) prosi go o udział w barbecue, chcąc wyciągnąć syna z domu. Na przyjęciu pojawia się kobieta, młoda i bardzo odważna, dla której żadne używki nie są niczym nowym, język nie stroni od wulgaryzmów, a samo jej zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Stykają się dwa absolutnie różne światy – spokój Teo i rozwiązłość Clarice, dwa przeciwległe bieguny. Dziewczyna zdaje się dobrze bawić i w ramach upojenia całuje chłopaka w usta. Ten pocałunek nie miał żadnego znaczenia... w opinii głównego bohatera było całkiem inaczej.

Zaczyna się prześladowanie, tworzenie chorych sytuacji i myśli. Bohater zatraca się. Stan zadurzenia sięga maksimum do tego stopnia, że zdaje się traktować miłość jako przedmiot, który musi posiadać, a nie jako uczucie. Wyobraźcie sobie studenta medycyny, komplet specjalistycznych skalpeli i noży, a wyobraźnia sama poprowadzi Was do najgorszych myśli. Świat Teo i Clarice przewracają się do góry nogami. Nie trudno nie mieć gęsiej skórki, gdy brniemy dalej przez toksyczny związek dwójki młodych ludzi. Teo posuwa się dalej i dokonuje nieodwracalnych czynów, nie mając przy tym nawet minimum wyrzutów sumienia. Zdaje się, że morale zostawił już dawno za sobą i działa według bestialskiego planu. Im dalej brniemy przez kolejne rozdziały, tym większego szoku  doznajemy. W pewnym momencie następuje krótki zwrot akcji. Sytuacja obraca się na kilka chwil, a czytelnik nadal z szeroko otwartą buzią chłonie kolejne strony, nie dowierzając temu co go dalej czeka.

Historia jest patologiczna. To jest miłość poprzez łzy, poprzez ból, chorobę, cierpienie. Toksyczna i nieracjonalna miłość, która nie pozwala zmrużyć oka. Każda pojedyncza kartka niesie za sobą nową grozę, nie pozwala długo zapomnieć, a język odpowiednio dopasowany do opisywanych sytuacji powoduje, że skóra cierpnie, a włosy same stają dęba.

Zakończenie jest kwintesencją obrzydzenia i trwogi, jakiej przez całą powieść doświadczaliśmy. Tętno nie spada nawet na sekundę, a wewnątrz panuje niepokój i złość. Chciałoby się dopisać historię, wymierzyć odpowiednią sprawiedliwość, ale niestety zamierzonych skutków już zmienić się nie da.

Muszę naprawdę przyznać, że Montes nie tylko poruszył wyobraźnię, ale także pozwolił zastanowić się nad sensem życia i docenić je. Pozostawił czytelnika z otwartą tezą, aby każdy sam, wewnętrznie odpowiedział sobie na nią zgodnie z własnym rozumem. Jestem nie tylko zachwycona, ale także poruszona dotkliwością tej historii i z wielką chęcią sięgnę po kolejne tytuły Raphaela Montesa, gdy tylko się ukażą.

poniedziałek, 28 listopada 2016

Wymarzone książki

Witajcie kochani. Przychodzę do Was z przyjemnym postem o książkach, których nie czytałam i nie mam w swoich zbiorach, a bardzo chciałabym jednak w przyszłości mieć. Nie jest ich wiele, ale nie spotkałam się z nimi w żadnym markecie. Owszem, w matrasie i empiku są w sprzedaży, jednakże jak sami pewnie wiecie, ceny w tych księgarniach odpychają. Nie przedłużając, oto ich lista.


Elizabeth Hermann – Śnieżny wędrowiec


Chris Carter – Egzekutor


Chris Carter – Nocny prześladowca


Sharon Bolton – Karuzela Samobójczyń


Elizabeth Herrmann – Wioska morderców


Stene Oystein – Wyspa zombie


Colleen Hoover, Tarryn Fisher – Never, never


Graham Masterton – Wyklęty
 



Pochwalcie się, czytaliście którąś z tych pozycji? A może macie swoje wymarzone tytuły, które czekają na zakup i przeczytanie? 

piątek, 18 listopada 2016

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć - w kinach!


Mili moi!

Dziś najpiękniejszy jesienny dzień, gdyż do kin weszła premiera filmu Fantastyczne Zwierzęta. Jest to magiczna opowieść, która ma miejsce 70 lat przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszej serii Harry Potter. Fabuła filmu oparta jest na fikcyjnym podręczniku szkolnym, który znany jest z książek o Harrym Potterze. "W 1926 roku główny bohater Newt Scamander, który żyje w tym samym świecie co najsłynniejszy czarodziej świata, ma za zadanie odnaleźć i opisać zwierzęta. Ucieczka kilku z nich powoduje, że zarówno w świecie magii, jak i mugoli może dojść do tragedii".


Nie ma co opisywać, to trzeba zobaczyć.





A dla chciwych czarodziejów i mugoli polecam także przewodnik po filmie i galerię postaci w przepięknym książkowym wydaniu :) Chyba czas zacząć odkładać pieniążki na te cudeńka!


poniedziałek, 14 listopada 2016

J.K.Rowling - Harry Potter i Więzień Azkabanu


Autor: J.K.Rowling 
Tytuł: Harry Potter i Więzień Azkabanu
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 456


Tom III znów rozpoczynamy letnimi wakacjami u niezwykle irytującej rodziny Dursleyów, gdzie Harry jak za karę musi spędzać okres przerwy w nauce. Wydawać by się mogło, że to największy koszmar w jego życiu, jednakże to, czego doświadcza podczas swojej wędrówki życiowej także jest sporym utrapieniem. Harry dostrzega niejasne jemu znaki, na jego drodze pojawia się tajemniczy pies, natrętni dementorzy, którzy za wszelką cenę chcą wyssać pozytywne emocje i posilić się uczuciami smutku, rozpaczy i tragedii, jakiej Harry w swoim życiu zdołał już doświadczyć. Znowu wybrzmiewa imię czarnoksiężnika, który zabił jego rodziców, a wspomnienia o nim nie tylko dają się słyszeć, ale także czuć.

Tego roku w szkole magii i czarodziejstwa nikt do końca nie będzie bezpieczny, a to wszystko za sprawą nagłaśnianej zarówno w świecie czarodziejów jak i mugoli wiadomości o ucieczce niebezpiecznego więźnia z najbardziej strzeżonego więzienia w wielkim świecie magii. Opowieść ta będzie dotyczyła Syriusza Blacka, który został skazany na samotność w ciemnym i mrocznym Azkabanie, którego mury strzeżone są przez demoniczne kreatury, a mimo wszystko Syriuszowi udaje się je przechytrzyć.

Harry musi pozostać w Zamku i tylko pod opieką nauczycieli możne opuścić Hogwart, w celu przemieszczenia się do okolicznych budynków na lekcje. Ale czym byłoby stosowanie się każdego punktu regulaminu, skoro można bez większych konsekwencji za sprawą sprytu pokombinować na swoją korzyść? Harry w tym roku otrzyma intrygujący zwój pergaminu, za sprawą którego ryzykowne wyjście poza Hogwart okaże się łatwiejsze niż by się wydawało. Jednak pamiętajcie – każda magia ma swoją cenę, tak i było w tym przypadku. Harry został nakryty, ale dzięki wielkiemu szczęściu konsekwencje nie były surowe. W szkole zatrudniony zostaje nowy nauczyciel obrony przed czarną magią i jako jeden z nielicznych odczuł ją dokładnie na własnej skórze. A więc, praktyka czyni mistrza.

Przez całą opowieść przewija nam się postać Blacka, uczniowie i nauczyciele snują o nim historie i wyrażają zarówno strach i zdumienie jego osobą. Ostatecznie na samym końcu poznajemy Syriusza, ojca chrzestnego młodego Pottera oraz jego pobudki związane z ucieczką. Jak to bywa w konkluzjach i zakończeniach, autorka porównała postacie i pokazała nam, kto jest prawdziwym wrogiem, oraz dokładnie przeanalizowała przedstawiane i przewijające się rysopisy.

Z dotychczas przeczytanych części Więzień Azkabanu wywarł na mnie największe wrażenie oraz upewnił mnie, że dzięki głębokiej przyjaźni i zaangażowaniu można czynić świat lepszym i doskonalszym.



"Uśmiech losu można zobaczyć nawet w tych najciemniejszych chwilach, jeżeli pamięta się żeby zapalić światło"







A DLA CZUJNYCH CZYTELNIKÓW DODATKOWO OGŁASZAM NIESPODZIANKOWE ROZDANIE!

OGŁASZAM KONKURS Z LOSOWANIEM

NAGRODĄ BĘDZIE KSIĄŻKA "PO SCHODACH DO NIEBA"

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ, NALEŻY ZROBIĆ PROSTĄ RZECZ, MIANOWICIE:

1. POLUBIĆ POST Z POWYŻSZĄ RECENZJĄ NA FACEBOOKOWYM PROFILU I W KOMENTARZU (NA FACEBOOKU POD POSTEM KONKURSOWYM) NAPISAĆ: 
CHCĘ WZIĄĆ UDZIAŁ W LOSOWANIU.

2. UDOSTĘPNIĆ STRONĘ LIRYCZNA RZECZYWISTOŚĆ DO POLUBIENIA ZNAJOMYM

3. MIEĆ OCZYWIŚCIE POLUBIONĄ STRONĘ :)


ABY KONKURS DOSZEDŁ DO SKUTKU, MUSI OGŁOSIĆ SIĘ CO NAJMNIEJ 15 OSÓB.

KONKURS TRWA DO ŚWIĄT :) WIĘC DZIAŁAJCIE, UDOSTĘPNIAJCIE, POLUBIAJCIE I BIERZCIE CZYNNY UDZIAŁ W KONKURSIE. PO PODSUMOWANIU KONKURSU NAGRAM WAM FILMIK NA ŻYWO Z LOSOWANIEM ZWYCIĘZCY  :) WSZYSTKO W WASZYCH RĘKACH



czwartek, 10 listopada 2016

Idealnie listopadowa literatura i zakupy w antykwariatach

Witajcie kochani! Zgodnie z obietnicą przygotowałam dla Was niewielką listę książek, które warto wg mnie przeczytać późną jesienią, bo ich tematyka jest sentymentalna, nostalgiczna, tragiczna, a czasem tak przerażająca, że strach sam wkradnie się do Waszych łóżek. Zebrałam różne perełki, z różnych kategorii, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. No to zaczynamy!






FRANCES BURNETT Tajemniczy Ogród
HOLLY WEBB Powrót do tajemniczego ogrodu
NICOLAS SPARKS jesienna miłość
S. BLAKLEY-CARTWRIGHT Dziewczyna w czerwonej pelerynie
ANNA MOCZULSKA Bajki, które wydarzyły się naprawdę
MARCUS ZUSAK Złodziejka Książek
HAYLE FORMAN Zostań jeśli kochasz
EMILY BRONTE Wichrowe wzgórza
NINA GEORGE Lawendowy pokój
ALINE OHANESIAN Dziedzictwo Orchana
STEPHEN KING Worek kości
SHARON BOLTON Stokrotka w kajdanach
JOY FIELDING Morderstwa nad shadow creek
PAULA HAWKINS Dziewczyna z pociągu
PATRICK SUSKIND Pachnidło
SHARON BOLTON Karuzela Samobójczyń
HARPER LEE Zabić drozda
STEPHEN KING Dolores Clainborn
GRAHAM MASTERTON Wendigo


Zgodnie z obietnicą polecą Wam także wybrane przeze mnie trzy godne uwagi antykwariaty, które sprzedają książki w świetnym stanie. Osobiście udało mi się wyłowić jedną, na której mi akurat zależało i była nowiusieńka! Oceńcie sami:

allegrowe nicki, czyli antykwariaty, które wystawiają się na allegro:

ksiazki_sluzew
szperalnia-pl

oraz antykwariat online, czyli tezeusz.pl (jest to antykwariat dla mnie wymagających czytelników, często jest tam zgromadzona starsza literatura, czyli klasyki literackie).



Łapcie okazje i szperajcie, bo naprawdę warto! No i zapraszam gorąco do lektury powyższych pozycji listopadowych, tych mglistych, smutnych i także morderczych książek idealnych na późne popołudnia. Buziaki!

wtorek, 8 listopada 2016

Susan Hill - Kobieta w czerni



Autor: Susan Hill
Tytuł: Kobieta w czerni
Liczba stron: 254
Kategoria: literatura współczesna, groza
Data wydania: 14.02.2012 r.


Świat spowity gęstą mgłą. Święta Bożego Narodzenia, deszczowa Anglia, zaprzęgi konne i stare, skrzypiące domy. Susan Hill przedstawia klasykę literatury grozy i buduje napięcie barwnymi epitetami, które czytelnikowi przybliżają całą opisaną tragedię.

„Kobieta w czerni” to melancholijna i trudna opowieść o stracie, o relacjach matki i dziecka oraz tragedii, jaką zostaje dotknięta tytułowa postać. Głównym bohaterem książki jest młody Arthur Kipp, pracownik kancelarii, który zostaje wysłany poza miasteczko do domu zmarłej wdowy. Podczas swojego pobytu w tym miejscu poznaje historię zarówno wdowy, jak i jej rodziny, a wszystkiego dowiaduje się ze znalezionych akt. Jednak to nie akta przerażają go do maksimum, ale niewyjaśnione zjawiska nawiedzające dom, moczary i małe odległe miasteczko.

Młody chłopak, starając się znaleźć racjonalne wytłumaczenie walczy ze swoim wewnętrznym lękiem, ale szybko zdaje sobie jednak sprawę, iż pojawiająca się kreatura ma powód, aby nawiedzać. Tajemnica nawiedzeń zostaje rozwiązana przez Artura i chociaż dla samej tytułowej „kobiety w czerni” kończy się szczęśliwie, tak zakończenie nie daje zasnąć.

Autorka sięgnęła po barwny, rozwlekły zasób słów. Opisy są długie, czasem zbyt wykańczające. Całość spowita jest tajemnicą i stopniowym budowaniem grozy, aż po ostatnie strony. Gwarantowane ciarki i przerażenie upewniły mnie, że warto raz jeszcze sięgnąć kiedyś po tę opowieść. 


Ocena 8/10

piątek, 4 listopada 2016

J.K.Rowling - Harry Potter i Komnata Tajemnic



Tytuł: Harry Potter i Komnata Tajemnic
Autor: J. K. Rowling
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 368

(…) Zaprojektowałem sobie nowe nazwisko i wiedziałem, że będą się je bali wymawiać wszyscy czarodzieje, kiedy stanę się największym czarownikiem na świecie! (…)

Kontynuacja determinującej przygody Harrego i jego przyjaciół, którzy muszą stawić czoła nowym zagrożeniom czyhającym na nich w samym sercu Hogwartu.

Drugą część otwiera scena w domu Dursleyów, gdzie Harry spędza wakacyjną przerwę. Nieoczekiwanym gościem tytułowego bohatera staje się domowy skrzat, który przybył, aby ostrzec młodego czarodzieja przed niebezpieczeństwami w świecie magii, tym samym przekonując go, aby nie wracał już do szkoły magii i czarodziejstwa. Splot wydarzeń nie pozwala jednak Harremu zrezygnować ze szkoły i zdeterminowany, lekceważąc ostrzeżenie Zgredka (szkaradnego skrzata) będzie starał się do niej wrócić. Nie wszystko idzie tak łatwo, jakby oczekiwał, gdyż jego wujostwo staje jemu naprzeciw. Z pomocą przybywa Ron, lewitując przy oknie pokoju na piętrze w mugolskim samochodzie wyposażonym w odrobinę magii. Jak można się domyśleć posiadając wiedzę z pierwszego tomu, używanie magii w świecie mugoli i poza szkołą jest zabronione, dlatego też bohaterowie będą musieli ponieść konsekwencje swoich czynów.

W Hogwarcie czekają zarówno miłe jak i niebezpieczne momenty w całorocznej edukacji. Pojawia się motyw tytułowej Komnaty Tajemnic, która hen pod fundamentami zamku kryje w sobie niepokojące oblicze. W szkole pojawia się także nowa, barwna postać – G. Lockharda, nowego nauczyciela obrony przed czarną magią. Czytelnik pozna nowe magiczne słowa, lokacje, zajrzy znowu do księgarni Esy i Floresy, będzie miał okazję poznać „Norę” Weasleyów i spadnie z miotły za pomocą zaczarowanego tłuczka, który nie poprzestanie, dopóki nie zmiecie wszystkiego ze swojej drogi. Szereg zdarzeń zbuduje stopniowo napięcie, którym główni bohaterowie muszą sprostać. Harry, który zaledwie łyknął magii, znowu stawi czoła twórcy jego blizny, tym razem w innym jego obliczu. A Zakazany Las...brrrr. Aż strach się bać, musicie przekonać się sami!



wtorek, 1 listopada 2016

Wyniki konkursu



Moi kochani! Dziękuję wszystkim za udział w konkursie, w którym do spełnienia były trzy wymogi. Niestety mimo wielu odpowiedzi, większość z Was ich nie spełniła. Udało mi się wyłonić dwóch zwycięzców. Było ciężko wybierać spośród Was dziewczyny, dlatego postanowiłam, że nagrodzę jedną i drugą.

Nagrodę główną, czyli dwie części trylogii autorstwa Salla Simukka otrzyma Kasia Siudmak.

Natomiast nagrodę dodatkową (będziesz miała wybór) otrzyma Emila Kejna.
Do rozdania mam jedną z trzech przedstawionych pozycji (Toy Parsons "Mężczyzna i żona", Stephen King "Lśnienie" lub Dean Koontz "Dom śmierci"), więc wybieraj śmiało, co mam Ci przesłać.

Gratuluję i dziękuję serdecznie za wypowiedzi. 
Proszę o wiadomość z adresem :)

MOC SERDECZNOŚCI !